Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest 9 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców
z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W związku z pracą zdalną dla uczniów klas 4-8, DBI w naszej szkole obchodziliśmy w świecie wirtualnym. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem w internecie korzystając z bezpłatnych e-materiałów dostępnych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.