ŚWIĘTO POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

15 maja obchodzimy Dzień Niezapominajki. Święto to swoją nazwę zawdzięcza tym pięknym małym kwiatom, które kojarzone są z dzieciństwem, pięknymi widokami i bieganiem po łące. Niezapominajka
to przede wszystkim symbol pamięci. Z drugiej strony ma przypominać o walorach polskiej przyrody, jej różnorodności oraz o tym, że powinniśmy o nią dbać. W naszej szkole z okazji tego święta najmłodsze dzieci założyły ubrania w kolorze niebieskim, wysłuchały informacji na temat święta Niezapominajki oraz opowiadania związanego z tym kwiatkiem, po wysłuchaniu którego odpowiadały na pytania. Następnie Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę oraz udały się do ogrodu szkolnego, aby wśród kwiatów  zobaczyć kwitnące Niezapominajki.
Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.