38-500 Sanok Falejówka 173

Tel.: (13) 462-64-03

szkola.fal@o2.pl

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem."

Kornel Makuszyński

Dnia 26 lutego 2020 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika klasy I. Uroczystość ta była zachęceniem najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W spotkaniu uczestniczyła Pani Danuta Bartkowska - bibliotekarka gminnej biblioteki, która wręczyła uczniom piękne kolorowe zakładki do książek .
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice kl.III i VII oraz przedszkolaki przebranych  za postacie ze znanych bajek. Występujący przybliżyli pierwszoklasistom świat bajek i baśni. Uczniowie również dowiedzieli się, jak należy dbać o książki.
Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a bibliotekarka wielką księgą bajek  dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika. Uczniowie już jako czytelnicy wypożyczyli książki w szkolnej i wiejskiej bibliotece. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy , książeczki i ołówki.