Szkoła Podstawowa w Falejówce

Szkoła Podstawowa w Falejówce

Falejówka 173

38-500 Sanok 

Tel.: (13) 46-26-403

mapa dojazdu do szkoły

spfal@gminasanok.pl

ZWIEDZAMY KRAKÓW - WIRTUALNY SPACER - KAZIMIERZ

Zwiedzanie Kazimierza

Krakowska dzielnica Kazimierz to jeden wielki zabytek który po prostu musisz zobaczyć odwiedzając Kraków. Zobacz na naszym kolejnym wideo jakie atrakcje i zabytki czekają na Ciebie w czasie zwiedzania Kazimierza. W tej dzielnicy nie da się nudzić! Za dnia – możesz zwiedzać rozliczne zabytki a w nocy poznać jak żyje Kazimierz nocą.

https://www.youtube.com/watch?v=SZYy_k0jDa0&t=3s

Kazimierz  to jedna z najciekawszych dzielnic Krakowa, którą koniecznie musisz zwiedzić. To miejsce, gdzie z naszym przewodnikiem po Krakowie zobaczysz niezwykły, różnorodny, magiczny świat przenikania się dwóch kultur: żydowskiej i chrześcijańskiej. W trakcie zorganizowanej wycieczki po malowniczych uliczkach Kazimierza zobaczysz wiele interesujących zabytków: synagogi, cmentarz żydowski i przepiękne kościoły, a także poznasz miejsca, w których Steven Spielberg kręcił „Listę Schindlera”.

Zwiedzanie Kazimierza z profesjonalnym przewodnikiem z firmy KrakKos rozpoczniesz na ulicy Szerokiej, gdzie co roku odbywa się znany na całym świecie Festiwal Kultury Żydowskiej. Dowiesz się wszystkiego o Starej Synagodze, gdzie znajdują się obiekty związane z judaizmem i życiem codziennym Żydów. Przewodnik zdradzi Ci komu objawił się Eliasz, dlaczego Wolfa Poppera nazywano „bocianem” oraz w którym domu urodziła się „królowa kosmetyków” Helena Rubinstein. W trakcie zorganizowanej wycieczki po Krakowie zwiedzisz czynną Synagogę Remuh związaną z wielkim rabinem Mojżeszem Isserlesem Remuh, oraz Stary Cmentarz Żydowski z Krakowską Ścianą Płaczu. Usłyszysz także ciekawe informacje i Synagodze Wysokiej, monumentalnej Synagodze Izaaka, Synagodze Kupa i Synagodze Tempel. Podczas zwiedzania na pewno poznasz Plac Nowy, gdzie w „Okrąglaku” możesz spróbować najsłynniejszych zapiekanek w Krakowie i zobaczysz filmowe Podwórko Schindlera. W dalszej części wycieczki po Krakowie zwiedzisz Kazimierz chrześcijański. Przewodnik oprowadzi Cię po pięknych gotyckich kościołach Bożego Ciała i św. Katarzyny
i Małgorzaty, opowie o niezwykłych legendach i historiach związanych z tymi miejscami. Zwiedzanie Kazimierza zakończysz na Skałce, gdzie usłyszysz opowieść o tajemniczej śmierci patrona Polski i Krakowa biskupa Stanisława. Zobaczysz także zabytkową barokową bazylikę oraz Kryptę Zasłużonych – miejsce pochówku wielkich Polaków, takich jak Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, czy Czesław Miłosz.