ŁAŃCUCH DOBRA

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Łańcuch Dobra, której  organizatorem jest Stowarzyszenie Pro Salute. Celem akcji jest pokazanie dzieciom z dystrofią mięśniową, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi
o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha z papieru, to oni dadzą radę walczyć z chorobą. Rok temu odbyła się I edycja tej akcji. Wtedy łańcuch osiągnął długość 111 km 119 m 57 cm. Nasz łańcuch miał długość 441m i 20cm.