38-500 Sanok Falejówka 173

Tel.: (13) 462-64-03

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ostatnio  w naszej szkole dużo można było usłyszeć na temat bezpiecznego korzystania
z Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI obchodzony jest przez państwa z całego świata .

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

o tematyce „Bezpieczeństwo w sieci”, prezentacja multimedialna „Bezpieczny Internet”. Na lekcjach informatyki uczyliśmy się, jakich zasad należy przestrzegać, gdy surfujemy w sieci. Dyskutowaliśmy o wadach i zaletach tego źródła informacji i rozrywki oraz oglądaliśmy różne pouczające filmiki na ten temat. Zagadnienia te są dla nas ważne, więc wszyscy mieliśmy dużo do powiedzenia.Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.