Falejówka 173

2. IZBA REGIONALNA

IZBA REGIONALNA

"Spotkanie z przeszłością"

W izbie regionalnej zgromadzono przedmioty codziennego użytku z jakich korzystano w domowych gospodarstwach wiejskich. Znajdują się również świadectwa szkolne, dokumenty, czasopisma, fotografie uczniów, nauczycieli, mieszkańców Falejówki i Raczkowej , ławki  szkolne, robótki ręczne: makatki, serwetki, obrusy, prace plastyczne uczniów. Zgromadzone przedmioty, narzędzia pracy  zostały odnowione i zyskały drugie życie.

Wspomnienia o szkole pt: „Studnia naszych marzeń” napisała emerytowana nauczycielka języka polskiego Genowefa Cięciwa. Aby ocalić od zapomnienia to, co bezpowrotnie odchodzi zgromadzono pamiątki po minionych czasach, aby uczniowie mieli wyobrażenie o przeszłości  szkoły i miejscowości.

Odbywają się tutaj „żywe” lekcje historii i warsztaty z bibułkarstwa.

Izba regionalna powstała z inicjatywy dyrektora szkoły Zofii Cecuły – Stabryły. Opiekę nad izbą regionalną sprawują harcerze wraz z dh. pwd. Agnieszką Baranowską i nauczycielka historii Helena Bartkowska.