KĄCIK REGIONALNY

Jesteś tu: » Strona startowa » KĄCIK REGIONALNY

W kąciku regionalnym zgromadzono przedmioty codziennego użytku z jakich korzystano w domowych gospodarstwach wiejskich. Znajdują się również świadectwa szkolne, dokumenty, fotografie uczniów i nauczycieli, prace plastyczne, ławki  szkolne, robótki ręczne: makatki, serwetki, obrusy, gazety i czasopisma z dawnych lat.

Wspomnienia o szkole pt: „Studnia naszych marzeń” napisała emerytowana nauczycielka języka polskiego Genowefa Cięciwa. Aby ocalić od zapomnienia to, co bezpowrotnie odchodzi zgromadzono pamiątki po minionych czasach, aby uczniowie mieli wyobrażenie o przeszłości  szkoły i miejscowości.

Odbywają się tutaj „żywe” lekcje historii i warsztaty z bibułkarstwa.

Kącik regionalny powstał z inicjatywy nauczycielki historii obecnej dyrektor szkoły Zofii Cecuły – Stabryły. Opiekę nad kącikiem regionalnym sprawują harcerze wraz z dh. pwd. Agnieszką Baranowską