Pasowanie na czytelnika

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

14 maja 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Na początku wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli inscenizację w wykonaniu szóstoklasistów. Postacie bajkowe przypomniały uczniom  jak należy obchodzić się z książkami. Zapoznały z krótką historię Królowej Książki, jej życzeniami oraz  zaletami. Następnie pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez Królową Książkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na zakończenie uczniowie klasy I wszystkim uczestnikom uroczystości  przeczytali baśń pt. „ Kot w butach”.