• Odwiedziło nas: 198909 osób

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia  29 września 2017 r.  obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowany pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Celem akcji było zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Dużo emocji wywoływały „egzaminy” przeprowadzane podczas przerw. Chętni uczniowie, rodzice

i nauczyciele losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia i słodki upominek.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.