Udział w projekcie "Tradycyjny sad"

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Udział w projekcie "Tradycyjny sad"

Udział w projekcie "Tradycyjny sad"

Szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny Sad”, który organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja starych odmian drzew owocowych. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji (czyli przywrócenia przyrodzie gatunku zagrożonego wymarciem) starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie. Zespół, który bierze udział w projekcie nazywa się EKOLUDKI i należy do Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody. Jest to grupa zdyscyplinowana, chętna do pracy i ciekawa wszelkich nowości, zaangażowana w pracę nad projektem. Przygotowują różne materiały, czerpią pomysły z różnych źródeł wiedzy takich jak literatura, Internet, rozmowy z najbliższymi, sadownikami, ogrodnikami.  Na promocję starych odmian drzew (jabłoni) uczniowie przygotowali na apel prezentację multimedialną, plakaty, wykonali logo. Podczas trwania projektu „Tradycyjny sad” uczniowie będą promować aby nie zaginęła tradycja sadzenia starych odmian drzew owocowych, która jest taka ważna dla naszego środowiska i zdrowia.