• Do wakacji: -28 dni

Spotkanie uczniów z pracownikiem KRUS-u

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Spotkanie uczniów z pracownikiem KRUS-u

Spotkanie uczniów z pracownikiem KRUS-u

W związku z uczestnictwem ucznia naszej szkoły Wiktora Kozdroń w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi”, który był organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się w naszej szkole spotkanie

z pracownikiem KRUSU. Celem spotkania było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą

i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, która ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób. Pogadanka pracownika KRUSU bardzo się uczniom podobała, co można było sądzić z ilości zadawanych pytań.