• Do wakacji: -54 dni

DZIEŃ MATEMATYKI 2018 „MATEMATYKA OD KUCHNI”

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » DZIEŃ MATEMATYKI 2018 „MATEMATYKA OD KUCHNI”

DZIEŃ MATEMATYKI 2018 „MATEMATYKA OD KUCHNI”

W naszej szkole już po raz drugi odbyły się zajęcia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Matematyki pod hasłem „Matematyka od kuchni”. Dzień Matematyki stworzony został po to po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Lekcje matematyki w tym dniu miały odmienny charakter. Uczniowie  brali udział w grach i zabawach matematycznych, które miały na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl!

Nauczycielom zostały udostępnione materiały (w postaci prezentacji Microsoft PowerPoint) do przeprowadzenia zajęć. Prezentacja składała się z pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Praca w grupach to jedna z metod aktywizujących, ma duże walory kształtujące i wychowawcze. Dzięki tej metodzie uczniowie kształtowali umiejętność komunikowania się i współpracy, pokonywali własną nieśmiałość, mieli możliwość twórczego poszukiwania rozwiązywania problemów.