statystyki
  • Odwiedziło nas: 257582 osób
  • Do końca roku: 47 dni
  • Do wakacji: 224 dni
newsletter

Tradycyjny Sad

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Tradycyjny Sad

Tradycyjny Sad

Nasza szkoła w dalszym ciągu kontynuuje swój udział w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny Sad”, który organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja starych odmian drzew owocowych. Projekt realizowany jest w trzech etapach, nasza szkoła realizuje dwa z nich.

I etap: Rozmawiamy o sadzie, w którym budowaliśmy zespół, zdobywaliśmy wiedzę, planowaliśmy gdzie będzie nasz sad, promowaliśmy projekt w środowisku uczniowskim.

II etap: Zakładamy sad, w którym promujemy projekt w naszej społeczności lokalnej, sadzimy stare odmiany drzew owocowych w tym przypadku jabłoni.

Pierwszy etap jest już za nami. Nasza szkoła zajęła 10 miejsce na 89 szkół, co dało nam 558 punktów na 600. Myślimy, że to bardzo wysoki wynik. Teraz zaczęliśmy realizować kolejne zadania drugiego etapu. I jednym z nich jest promocja projektu w środowisku lokalnym. Dlatego chcielibyśmy wszystkich zachęcić do sadzenia starych odmian jabłoni, ponieważ mają one wiele zalet, takich jak: są wytrzymałe na mrozy, odporne na choroby, łatwe w uprawie odporne na szkodniki. Można także zerwać świeże owoce z drzewa i mieć pewność, że nie są pryskane zbędnymi opryskami. Także możemy spędzić czas z rodziną podczas pielęgnacji drzew (np. zakup sadzonek, sadzenie, przycinanie, planowanie wyglądu sadu). Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę nad promocją projektów, przygotowali m.in. plakaty i ulotki promujące sadzenie starych odmian jabłoni. Przygotowaliśmy również krótką prezentacje multimedialną. Sądzimy, że nasze działania nad promocją projektu nie pójdą na marne i znajdą się chętni, którzy w swoich sadach posadzą choć jedną starą odmianę jabłoni.

Opracowanie: szkolnastrona.pl