DZIEŃ CYFROWEGO BEZPIECZEŃSTWA

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » DZIEŃ CYFROWEGO BEZPIECZEŃSTWA

DZIEŃ CYFROWEGO BEZPIECZEŃSTWA

Szkoła Podstawowa przystąpiła do Projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest współfinansowany przez MEN w ramach zadania publicznego „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”. Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza
i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa powstał po to, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

7 września 2018r. Edukator Bezpieczeństwa Cyfrowego przeprowadził warsztaty poświęcone problematyce bezpieczeństwa cyfrowego dla uczniów i nauczycieli, które przyczyniły się do zwiększenia świadomości na temat cyberzagrożeń. Każdy
z warsztatów obejmował m.in. film dostosowany do wieku uczniów, quizy sprawdzające wiedzę uczniów, prezentację merytoryczną i grę zespołową. Ostatnim punktem Projektu było spotkanie edukatora z nauczycielami i dyrekcją podczas popołudniowego posiedzenia Rady Pedagogicznej z wykorzystaniem filmu i przekazaniem broszur dla uczestników spotkania. Podczas rady został zaprezentowany wzorcowy scenariusz prezentacji na spotkania z rodzicami, film do zaprezentowania rodzicom i broszury adresowane do rodziców.

Dnia 20 września odbędzie się zebranie z rodzicami, na których wychowawcy zaprezentują film, rozdadzą broszury i poruszą temat cyfrowego bezpieczeństwa.