ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt czyli World Animal Day jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. W naszej szkole z tej okazji przedszkolaki
z Punktu Przedszkolnego
i klasy 0 przygotowały krótką część artystyczną. Zaprezentowały piosenkę i wierszyki na temat ochrony praw zwierząt oraz wykonały plakat. W tym samym dniu wspominamy także świętego Franciszka
z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji
i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt czyli World Animal Week trwający do 10 października. Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt. Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Podczas Światowego Tygodnia Zwierząt organizacje zachęcają do adopcji zwierząt, uświadamiają ludziom, co czeka bezdomne zwierzęta a także piętnuje znęcanie się nad nimi, czy szkolenie do walk i bezmyślne zabijanie. Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt.