• Odwiedziło nas: 198904 osób

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

Jesteś tu: » Strona startowa » PROGRAMY REALIZOWANE W NASZEJ SZKOLE » „KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim Programie Książki Naszych Marzeń zorganizowanym przez  MEN, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Za pieniądze z programu biblioteka szkolna zakupiła 53 książki.

W ramach programu KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ nasza szkoła podjęła następujące działania:

• Rodzice czytają dzieciom:

W ramach programu "Książki naszych marzeń" rodzice czytali swoim pociechom ulubione bajki i baśnie.

• Spotkanie rodziców z pracownikiem Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej:

21 kwietnia odbyło się spotkanie rodziców z pracownikiem Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krośnie, Filia w Sanoku Panią Agatą Wajdą -Paszkiewicz. W trakcie spotkania rodzice dowiedzieli się w jaki sposób mają zachęcać swoje pociechy do czytania oraz mogli pooglądać książki zakupione  w ramach programu Książki naszych marzeń.

• Dzieci czytają dzieciom:

W ramach programu Książki naszych marzeń w naszej szkole odbyło się spotkanie z książką pod hasłem Polubić czytanie. Tym razem uczniowie klasy VI czytali swoim młodszym kolegom przepiękne baśnie. Czytaniu baśni towarzyszyły zabawy oraz quizy. Podczas różnorodnych konkurencji dzieci wykazały się znajomością ich treści.

• Wizyta w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku:

20 listopada uczniowie udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z elektronicznym sposobem wyszukiwania i wypożyczania książek, pracą bibliotekarki oraz przykładową literaturą przeznaczoną dla ich wieku.

• Zajęcia biblioteczne:

W szkole obywają się zajęcia biblioteczne mające na celu propagowanie czytelnictwa oraz zapoznanie uczniów z historią książki, najnowszymi publikacjami oraz pracą biblioteki.