Pasowanie na czytelnika

Dnia 13.05.2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, w którym występował Czerwony Kapturek, Kot w butach, Królowa Książka
i 3 Krasnoludków. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Królowa Książka  dokonała pasowania każdego z uczniów na przyjaciela książki  kolorową zakładką. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i upominki.