SZKOLNE KOŁO EKOLOGICZNE "EKOLUDKI"

Przy Szkole Podstawowej w Falejówce działa Szkolne Koło Ekologiczne .  Opiekunem tego koła jest Marta Stankiewicz. Spotkania Ekoludków odbywają się dwa razy w tygodniu.  Celem zajęć jest m.in. wzbudzenie poczucia odpowiedzialności za otaczające nas środowisko naturalne oraz upowszechnianie wiedzy ekologicznej. Uczniowie w ciągu roku: opiekują się roślinami w kąciku przyrody i ogródku szkolnym, gromadzą karmę dla zwierząt i ptaków na zimę, zbierają makulaturę i aluminium, dokarmiają ptaki w okresie zimowym, organizują wystawy i prezentacje dotyczące zdrowego stylu życia, uczą się piosenek i wierszy o tematyce ekologicznej, biorą udział w konkursach ekologicznych, wycieczkach krajoznawczych. Uczestniczą w różnych uroczystościach szkolnych i poza szkolnych. Liga Ochrony Przyrody jest także organizatorem akcji „Sprzątania świata”, oraz obchodów ekologicznego święta „ Dnia Ziemi”.